- Plochy okolo reflektora zbavené mechanických nečistôt sa oblepují páskou. Je to kvôli tomu, aby pri brúsení svetlometu nedošlo k poškodeniu laku karosérie. Odporúčame páskou nešetriť - vyjde to lacnejšie než prípadná oprava laku.
- Do hlavy vŕtačky sa upne držiak kotúča so suchým zipsom. Na neho sa uchytáva patričný disk s brúsnym papierom. Brúsi sa v troch krokoch od najväčšej zrnitosti po najjemnejšie. Celkom sa odstráni asi 0,2 až 0,3 mm podľa miery poškodenia svetlometu. Tomu je potrebné prispôsobiť dobu brúsenia.
- Najhrubšie, zlatý kotúč sa používa na suché brúsenie. Odstraňuje sa ním stará nefunkčná UV vrstva. Pri práci sa použijú dva až tri kotúčiky na jeden svetlomet, pretože sa brúsna plocha zanáša a zapeká zbrúseným materiálom. Priebežne sa plocha otiera suchou utierkou. Výsledkom je rovnomerný mliečny vzhľad svetlometu, nenarušený plôškami pôvodného UV laku ani krátery po odletujúcich kamienkoch. Najmä tie musia byť vybrúsené úplne.
- Stredne jemný, biely kotúčik je určený k ďalšiemu zjemneniu a spriehľadnenie plochy svetlometu. Opäť sa brúsi nasucho a je lepšie využiť dva kotúče: prvý k základnému jemnému brúseniu, druhý k dolešteniu. Znovu platí dať pozor na zapekanie vybrúsenej hmoty do brúsneho kotúča! Ostrúhaná plocha sa otiera priebežne suchou utierkou.
- Na najjemnejšie brúsenie, tentoraz mokré (namočiť sa musí ako plocha svetlometu, tak i plocha kotúčika), sa používa šedavý kotúčik. Jeden vystačí na oba reflektory. Pri leštení je potrebné priebežne vymývať rozprašovačom obrúsený materiál z brúsiacej plochy kotúčika aj svetlometu. Priebežne sa brúsené svetlo utiera, potom sa musí zase navlhčiť, rovnako ako brúsna plôška kotúča. Po finálnom utretí je plastová plocha čistá a číra. Brúsenie jedného svetlometu zaberie zhruba 30 minút, v prípade väčšieho poškodenia i viac. Vybrúsená plocha musí byť dokonale hladká a číra, bez škrabancov a stôp po úderoch od odletujúcich kamienkov. Dôkladnosť sa oplatí - keby na ploche zostali odreniny alebo iné poškodenia, musí sa celý proces opakovať. Polovica pasty z vankúšika sa nanesie na molitanový kotúčik a bez otáčok vŕtačky sa ťahmi rovnomerne rozotrie na plochu svetlometu. Zapnutím na malé otáčky sa vytvorí pastový film po celej jeho ploche. Vysokými otáčkami s väčšími prítlakom na vŕtačku - líniovo sprava doľava - sa potom leští až úplne dosucha. Pasta sa vtiera do plochy, kým úplne nezmizne. Prípadné zvyšky pasty z hrán a zákutia sa utrú suchou utierkou a práce na jednom svetlomete je hotová. Rovnako sa postupuje aj u druhého.